11 důvodů proč chodit na kruháče

12.11. 2015Dan Chmelík

11 důvodů proč chodit na kruháče

Nikdy vás nebavila posilovna a vymýšlení toho co budete cvičit? Zároveň jste si ale chtěli pořádně zamakat? Chtěli jste se pořádně zpotit, mít z toho dobrý pocit a třeba i poznat nové lidi? Tak o tom je přesně kruhový trénink. Co vás tam vlastně čeká?

1. Sáhneš si na dno
IMG_20150528_214750

Jestli jsi si myslel, že máš docela dobrou fyzičku, tak to jsi se pěkně mýlil. Pokud se nebudeš flákat, tak budeš mít co dělat. Ať jsi aktivní, rekreační nebo dokonce začínající sportovec, je to jedno. Každý jedinec má své maximum někde jinde a pokud pojedeš naplno, tak si tu vždycky sáhneš na dno. V tom spočívá kouzlo kruháčů – intenzitu si zde nastavuje každý sám.

2. Posílíš celé tělo
IMG_20150828_085649

Na kruháči se nejen pořádně zadýcháš, ale také posílíš celé tělo. Ruce, nohy, zadek, ramena, břicho, záda – na všechny tyto svaly je trénink zaměřený. Kruháč se vždy skládá zhruba z 10 různých stanovišť/cviků, které jsou vybírány tak, aby si zde procvičil vždy celé tělo.

3. Interval je neúprosný
10991221_793792420717050_2428002560327346833_n

Nikdy se ti nestane, že by ses na cvičení v půlce vyprd a odešel z gymu s tím, že dneska se ti nechce. Interval (doba trvání cviku na jednom stanovišti) je neúprosný. Pro všechny je to stejný, před dalšíma 18 lidma to prostě nezabalíš! Pokud hodiny neřeknou, že je konec, tak se stále cvičí. Tady neexistuje, že by ses v půlce intervalu rozhodl, že už tě to nebaví. V tom jsou tréninky tak efektivní – když už se ti nechce, tak musíš, před koncem intervalu se prostě nekončí.

4. Fyzička jde neuvěřitelně nahoru
IMG_7383-6

Po třech, čtyřech trénincích si tělo na zátěž ve vysokých tepových frekvencí zvykne a dokáže se zátěží pracovat. Po nějaké době cvičení zjistíš, že zadejchat se pro tebe už není tak jednoduché. Jakkákoli aktivita ti nejenže nedělá problém, ale ty se v tom ještě vyžíváš. Víš, že máš prostě natrénováno.

5. Zhubneš do plavek
DSC_0004 (2)

Kruháč je bezesporu ta nejefektivnější cesta, jak za minimum času spálit co nejvíce kalorií. Pot z tebe teče proudem a nikdy neodcházíš se suchým trikem. Trénink trvá přesně hodinu a rozhodně se nedá říci, že by během něj byly nějaké prostoje.

6. Trenér je č****
IMG_6216-2

Trenér je zde něco jako bůh, Arnold, prostě nezpochybnitelná autorita. Cokoli řekne to platí, o tom se nediskutuje ani když se ti to sebevíc nelíbí. Jediný co proti tomu můžeš dělat je, že si po dobu celého intervalu budeš mumlat pod vousy: “trenér je č****” 🙂

7. Nemusíš nechat svoji přítelkyni před fitkem
DSC_0043

Na tréninku je vždy dost různých závaží, obtížností cviků, a tak můžou jet na stejném stanovišti vedle sebe kluci i holky. Intenzita se dá volit jednak tíhou závaží a jednak frekvencí, se kterou daný cvik provádíš. Zamaká si tedy úplně každý a konečně si třeba se svojí partnerkou/partnerem najdete společný koníček.

8. Poznáš spousta super lidí
DSC_0004

Kruhové tréninky jsou skupinové lekce, kde se v jednu chvíli sejde až 18 lidí. Atmosféra je vždy přátelská, každý sem chodí „vypnout“ a veškeré své problémy nechává před dveřmi tělocvičny. Chodí sem holky, kluci, staří, mladí, hubení, tlustí,…Zkrátka vždy si vybereš toho, kdo ti přijde sympatickej. Pokud chceš, anonymitu si vždy najdeš, ale není nic lehčího než navázat rozhovor se slovy: „Ten trenér je ale č****, co?“ 🙂

9. Na tréninku budeš za hvězdu
DSC_0014

Tvoří se zde neustále nové kolektivy a ty si můžeš vydobít místo alfa samce. Nikdo tu tvoji minulost nezná a tak lidem chvíli potrvá než tě prokouknou 🙂

10. Jezdí se na Kempy
kempova

Několikrát do roka se jezdí na víkendy plné sportu a zábavy. 3 dny nabité sportovním programem. Je to fakt pecka! Užiješ si 3 dny plné sportu (nejen posilování a běhání), kopec zábavy a získáš tunu nových zážitků. Poznáš tady nové lidi a tvoje tělo to bude cítit ještě několik dní.

11. Po kruháči budeš vždy Fresh
DSC_0070 (2)

TAK UŽ SE PŘIHLAŠ!

Dan Chmelík
Ahoj, kdysi jste mě mohli potkat vést ten nejlepší kruhový trénink v Praze. Hrál jsem taky 20 let rugby za Spartu, několikrát jsem vyhrál MČR v 7s a 15s. Teď už jsem ale starej a tlustej, tak už o kruháči můžu jen psát články :)))
Komentáře