Když cvičit doma, tak jedině kruháč!

12.12. 2016Dan Chmelík

Proč právě kruhový trénink (kruháč) je to nejlepší na domácí posilování?

Odpověď je jednoduchá. Kruhový trénink je komplexní, vždy procvičí celé tělo a snoubí v sobě všechny prvky – od vytrvalosti, obratnosti, výbušnosti až po sílu. Díky vysokointenzivnímu tréninku, kdy tělo pracuje ve vysokých tepových frekvencích, buduje fyzickou kondici zdaleka nejrychleji. Je efektivní! Při 20 minutovém intervalovém cvičení tělo spálí až 6x více tuku než při klasickém kardiu.

Nespornou výhodou kruháčů jsou i jasně definované časové úseky, které vás donutí překonat tu mnohdy přirozenou lidskou nechuť a lenost, která v průběhu cvičení přichází. Prostě když už cítíte, že se vám nechce, myslíte si, že už nemůžete a chcete to vzdát a jít si sednout – tak jsou tam ty neúprosné, přesně stanovené intervaly, které vás donutí. Hecnou vás. Ty vám nedovolí přestat. “Vždyť zbývá jen 5 vteřin! Dejchej. Makej až dokonce!” To je kouzlo intervalů a to je ten bič, který nad sebou doma potřebujeme! 🙂

Kruhový trénink z vás vytáhne 100%. Neúprosné tikání hodinek vám pomůže překonat ty zrádné hlasy ve vaší hlavě – že už to stačí, že teď si dáte pauzu. Nikdy, jedeme do konce!

A navíc, je úplně pro všechny. Stejný kruhový trénink dokáže vedle sebe odjet jak profesionální sportovec, tak úplný začátečník – kruháče jsou náročné na kardiovaskulární systém, jehož kapacitu má každý jedinec odlišnou, a tak si náročnost tréninku volí každý de facto sám – pokud jede každý na 100% svého maxima, tak může být velký rozdíl v počtu opakování během daného intervalu. Aktivní sportovec je schopen udělat i několikanásobně více opakování než začátečník, ale výhra je to oboustranná. Každý si posouvá své maximum a každý si může sáhnout na své pomyslné dno.

Jednoduše řečeno kruhový trénink je vhodný pro všechny.

Pokud rádi cvičíte doma a ještě jste nezkoušeli náš ebook, tak si ho určitě stáhněte. Na 30 stránkách zde popisujeme ten nejlepší a nejefektivnější způsob, jak si udržet fyzičku v pohodlí domova!

EBOOK stahujte ZDE

Be Fresh! 🙂

Dan Chmelík
Ahoj, kdysi jste mě mohli potkat vést ten nejlepší kruhový trénink v Praze. Hrál jsem taky 20 let rugby za Spartu, několikrát jsem vyhrál MČR v 7s a 15s. Teď už jsem ale starej a tlustej, tak už o kruháči můžu jen psát články :)))
Komentáře