8 důvodů proč cvičit ráno

9.12. 2015Dan Chmelík

8 důvodů proč cvičit ráno

I když ten zvuk budíku většina lidí nesnáší, přesto dokáží vstát o hodinu a půl dřív a jít si ještě před pracovní dobou zacvičit. Co je k tomu vede, proč na ranní cvičení nedají dopustit a proč bys měl i ty vyzkoušet ranní tréninky?

1. Ušetříš čas
9duvoduuu

I když se ráno proklínáš, tak ten volný večer ti za to stojí. Ten pocit když jdeš z práce s úsměvem a nemusíš už se nikam hnát je k nezaplacení. Víš, že už máš dneska odcvičeno a můžeš se tak zaměřit na jiné věci. Ušetřený čas můžeš využít třeba na jiné koníčky, nějaké kulturní vyžití, vaření nebo jen tak večer strávit se svojí přítelkyní/přítelem…

2. Seš našláplej!
naslaplej2

Ranní cvičení tě nakopne úplně neskutečným způsobem. Dopoledne jsi v práci prostě k neudržení. Než se ostatní proberou z ranní ospalosti, tvůj inbox už bude dávno prázdný. Do oběda toho v práci obvykle stihneš víc než ostatní za celý den. Sám budeš překvapen, kolik toho stihneš.

3. Snídaně
snidaneee

Tak ta jde po tréninku hned do svalů 🙂 Je třeba dočerpat zásoby energie a snídaně je ideálním prostředek jak si toto čerpání zpříjemnit. A snídaně po cvičení teda chutná úplně jinak, tomu věř! 

4. Na ranní trénink se můžeš maximálně soustředit
IMG_7383-6

Pokud jdeš cvičit po práci, jdeš cvičit s hlavou plnou problémů, které jsi na sebe nabalil v průběhu celého dne. Je těžké prostě vypnout, nechat negativní myšlenky z práce před gymem a soustředit se na trénink od první minuty. Naopak ráno se cvičí s „čistým štítem“ – nic tě nestresuje a můžeš se maximálně soustředit na svůj výkon.

5. Ráno se chodí cvičit, ne kecat
makat

Pot z tebe bude téct proudem! Ráno se chodí cvičit a ne kecat. Když už vstaneš před prací, tak ten čas, který bys mohl strávit v teple svý postele, chceš maximálně využít. Takže minimum kecání, tady se cvičí! Navíc jsou všichni ještě v tuhle hodinu trochu mimo, takže ty rozhovory stejně občas postrádají smysl 🙂

6. Probudíš i kolegy
kruhovy trenink

O tvém příchodu do práce ví každý. Ráno máš co dělat, abys při příchodu nerozrazil dveře a nezařval na ty poloospalý kolegy vší silou: “NAZDAAAR!”, až by vyskočili ze židle!

7. Reakce okolí
prekvapenej

“Ty chodíš cvičit před prací?” “To musíš vstávat brzo!“ “Ty si blázen!” “Na čem jedeš“ „To bych nezvládl.“ “Já bych nevstal“ “Nejsi unavený?“ “Není to nezdravý?“ . Za to to taky stojí 😉

8. Po ranním tréninku budeš vždy Fresh
fresh

 

Dan Chmelík
Ahoj, kdysi jste mě mohli potkat vést ten nejlepší kruhový trénink v Praze. Hrál jsem taky 20 let rugby za Spartu, několikrát jsem vyhrál MČR v 7s a 15s. Teď už jsem ale starej a tlustej, tak už o kruháči můžu jen psát články :)))
Komentáře