Celostní Přístup

9.6. 2016Dan Chmelík

Čůůůůs Fresháci, už je to nějaký pátek co jsem se s Vámi začal potkávat a spousty z vás poznal i o něco lépe ať už přes prosby o rady, osobně či online. Teď už vím, že opravdu hodně Fresháků jsou blázni co bez Freshe a dalších sportovních aktivit prostě nevydrží. Za to poklona pro všechny, a jen tak Proč tu vlastně žblemtám? Poměrně často se snažím poradit ohledně vašich bebíček a bolestí. Faktem je, že poradím rád, ale radši bych probíral jiná témata a tomuto se vyhnul. Pojďme se společně mrknout jak tomu předcházet. Ze západu se k nám dostává tzv. celostní přístup ke sportu a našemu zdraví. U nás je to velice často opomíjeno a je hodně přeceňovaná složka tréninku a na ty další složky se příliš nehledí. Co tedy patří do celostního přístupu:

TRÉNINK – STRAVA – REGENERACE – PSYCHIKA

1) Trénink
Ten tu příliš nebudeme rozebírat k tomu bych pouze dodal: ,,Trénuj tvrdě, ale chytře“. Stačí, když budeme cvičit spolu.

2) Strava
DSC_0304

Ke stravě si toho na tréninku příliš neříkáme, když budete mít rozumný dotaz rádi se vám s FreshTrenérama pověnujem a něco vymyslíme, nebo se ukažte na seminářích. Každopádně to chce pro vaše zdraví a sportovní výkon mít tuto složku vyřešenou a uvidíte, jak najednou tělo pojede jako hodinky. Zabrouzdej na našem webu a v literatuře a dozvíš se plno parádních rad.

3) Regenerace

Regenerace je asi jedna z nejvíce zanedbávaných složek, to vím i z vlastní zkušenosti taky radši dřu, než si válím šunky někde ve vířivce nebo v sauně. Tělo vám pak tu dřinu dokáže pěkně vrátit a ne vždy jen pozitivně, to také hodně Fresháků už ví. Zatím tuto složku pro Vás neumíme zajistit, ale přesto na Vás apelujeme, občas si ty šunky vyvalte! Odpočněte a o to déle budeme moci společně makat a dotáhnout to tam kam si vy přejete! Prostě si zajdi do vířivky, nech se namasírovat od FreshKamrád(a/dky), nebo si dej pořádný spánek protože je nejlepší a je zadarmo!

4) Psychika

Tato složka je i pro nás stěžejní, na úvodní stránce freshkruhac.cz se dočtete ,,Naším posláním je pomoci co největšímu počtu lidí k tomu, aby byli Fresh – a to nejen fyzicky a nejen u nás v gymu!“ a přes to nejede vlak. Někdo si může říct, co blázním, že ne každý je vrcholový sportovec. Máte pravdu ale proč se od nich něco nenaučit, nemít to v hlavě srovnané vědět proč daný pohyb děláme a čím lépe ho budeme dělat, tím z daného pohybu budeme mít větší radost. Dále je dobré mít nějaký reálný cíl a za tím si jít, zkrátka vědět proč to děláme. Pro někoho to může být právě zdraví pro někoho titulní stránka FreshKatalogu oblečení, nebo pár kliků po ránu či zahodit za hlavu všechny starosti. Buď připravený na různé situace, buď pozitivní, řeš je v klidu s rozvahou aplikuj své zkušenosti.

 

Věřím, že když se jen nad těmito složkami zamyslíte a něco změníte, vše se vám bude dařit lépe a tím nemyslím pouze cvičení. Celý tento systém je provázány a celé to dává smysl. Vaše tělo i mysl bude prostě FRESH a to je obrovsky super!

Dan Chmelík
Ahoj, kdysi jste mě mohli potkat vést ten nejlepší kruhový trénink v Praze. Hrál jsem taky 20 let rugby za Spartu, několikrát jsem vyhrál MČR v 7s a 15s. Teď už jsem ale starej a tlustej, tak už o kruháči můžu jen psát články :)))
Komentáře