FreshProtahovač a FreshKompenzátor

11.4. 2017 Dan Chmelík

Čůůůs, on je Michal a chtěl by vám představit 2 typy tréninků 🙂

I když se naše „klasické“ kruhové tréninky po celou dobu snažíme dělat kvalitně, dbát na techniku a rozvíjet vás po všech směrech, tak kruháče jsou stále primárně zaměřeny na kondici.
Tyto 2 typy tréninků jsou úplnou novinkou v našich gymech. A nejen v našich gymech. Tento koncept tréninku jsme vymysleli ve spolupráci s fyzioterapeutem Mgr. Martinem Srpem a tohle prostě jinde nenajdete! Tady se na tréninku zas tak nezpotíte, ale nápravu budete cítit okamžitě!

FreshProtahovač a FreshKompenzátor – po těchto trénincích nebudete mít menší procento tuku, větší bicák, vysekanější břicho…Tady vás cíleně budeme napravovat. Pojmy jako horní zkřízený syndrom, dolní zkřížený syndrom, dysbalance, špatně pohybové návyky tu budou hlavním tématem nápravy.

Stavbu těchto tréninků nám pomohl vymyslet fyzioterapeut Mgr. Martin Srp a cílem těchto tréninků je tedy i náprava a odstranění bolestí zad, krku, atd…

Proč je tedy dobré na tyto tréninky chodit?

FreshProtahovač:
Z DLOUHODOBÉHO HLEDISKA – zvýšení rozsahu pohybu v kloubech, snížení svalových dysbalancí – člověk se narovná, prevence svalových dysbalancí, prevence zranění , zlepší dovednosti a poznatky cvičence
Z KRÁTKODOBÉHO HLEDISKA – zvýšení průtoku krve ve svalech (krev bohatá na živiny, vyživí protahovaný sval), snížení potréninkové bolesti (odplaví se dusíkaté metabolity, které vznikly vlivem zátěže), zlepší se svalové napětí, zvýší frekvenci pohybové aktivity během týdne (nahradí efektivně trénink)

Protažení šíje kruhový trénink

FreshKompenzátor (důležitá součást dokončení procesu, který následuje po uvolňování svalů): náprava pohybového aparátu, zlepšení aktivace svalů – propojení sval:mozek, prevence zranění,  zvýšení svalových dovedností – PŘEVÁŽNĚ (naučíš se lépe ovládat) – střed těla, mezilopatkové svalstvo, hýždě, efektivně zakombinuješ do kruhových tréninku, zvýší výkon a aktivitu do budoucích kruhových tréninků, naučíš se kvalitní rehabilitační a stabilizační věci, které můžeš aplikovat i mimo gym, nebo jako doplněk k tréninku.

Vzhledem k tomu, že u těchto tréninků nejde primárně o kondici, můžete se v kombinaci s těmito tréninky hlásit v aplikaci na 2 tréninky po sobě. Tedy kombinace kondice na Kruháči a regenerace/nápravy  na Protahovači/Kompenzátorovi je ideální a apliakce vám ji schválí 🙂

Komentáře