Jak minimalizovat opotřebení našich kloubů?

22.11. 2018Dan Chmelík

Klouby se mohou opotřebovat mnoha způsoby. Jednoduchým shrnutím můžeme opotřebení kloubu rozdělit na opotřebení mechanické (vlivem pohybové aktivity), opotřebení genetické (vlivem genetické dědičnosti), opotřebení nedostatkem regenerace (vlivem nedostatku důležitých živin a nástrojů zvyšující celkovou regeneraci organismu).

Opotřebení mechanické

V případě nástupu bolestí kloubů spojené se zvyšujícím se fyzickým zatížením je nejvhodnější strategií zvýšit přísun důležitých látek, které celkově urychlují regenerační pochody v organismu. Dalším krokem je přizpůsobit pohybovou aktivitu tak, aby nezatěžovala nadále postížené klouby a tím se urychlila jejich regenerace. Užíváním doplňků stravy se specificky sestavenou formulou pro podporu regeneraci kloubů je v tomto případě dostačujicí. Užívání by mělo být v prvních týdnech intenzivnější a postupem času se dávky snižují na udržovací fáze, tj například 1x denně.

Opotřebení genetické

V případě nástupu vrozených a genetických onemocnění jako jsou artrózy, artritidy, DNA aj. , je nejvhodnější strategií zvýšit přísun důležitých látek podporující zdravý stav kloubů a šlach. Užíváním výživových doplňků zaměřené na výživu kloubů by se mělo stát důležitou součástí běžné výživy. Užívání by mělo probíhat intenzivně a strategicky tak, aby byl organismus schopen zvrátit a nebo zmírnit aktuální problém.

Opotřebení nedostatkem regenerace

V tomto případě je nutné zaměřit se na nástroje sloužící k urychlení celkové regenerace. Delší doba spánku, rozmanitý jídelníček, správně zvolený pohyb. Pro urychlení regenerace se nárazově užívají výživové preparáty s výšim obsahem vitamínů, minerálů a látek podporující celkovou regeneraci kloubů a šlach.

Více o kloubní výživě si přečtěte ZDE na 4Fresh.cz

 

Vyrábíme si naší vlastní unikátní kloubní výživu. Mrkněte se na tento článek, ve kterém se dozvíte, proč jsme zvolili sypkou formu a proč jsme zvolili i daný obsah surovin.

Dan Chmelík
Ahoj, kdysi jste mě mohli potkat vést ten nejlepší kruhový trénink v Praze. Hrál jsem taky 20 let rugby za Spartu, několikrát jsem vyhrál MČR v 7s a 15s. Teď už jsem ale starej a tlustej, tak už o kruháči můžu jen psát články :)))
Komentáře