#103 Humans of Fresh

15.10. 2018Richard Palm

Michaela Soldánová, 28 let
1.vstup – 10.10.2017
Počet tréninků k 15.10. 2018 – 292


Uuuf, něco o sobě. Tak fajn, jmenuju se Míša, je mi 28, a pocházím z Libiny, dlouhatánský vesnice na Moravě (tj. tam za Pardubicema, tam, co začíná Asie), z podhůří Jeseníků. Vyrostla jsem jako sportem nepolíbené dítě, z tělocviku jsem měla vždycky jedničku jenom proto, aby mi pětka nekazila vysvědčení. Nikdy jsem nevyšplhala tam nahoru ke stropu, při běhání jsem si zpravidla vymkla kotník, při basketu dostávala míčem do nosu a na druhým stupni si raději vyběhala všemožné omluvenky – pro jistotu, abych už nikdy netrefila tělocvikářku krikeťákem. Lásku ke sportu ve mně nevzbudil ani pětiletý vztah s fotbalistou, se kterým jsme za tu dobu byli jednou běhat, aby se mi vysmál, že běhám cituji ,,jako debil“ a od tý doby bylo běhu zas na pár let odzvoněno.

Studovala jsem Hotelnictví a turismus (zase bych se k tomu oboru ráda vrátila, až budu velká) a pak Ekonomii v Olomouci, díky níž jsem dnes tady v Praze.
Ve třeťáku na VŠ jsem totiž dostala nabídku jít sem na praxi a tak nějak tu praxi sbírám dodnes, stala se ze mě vládkyně všech čísel a správkyně pokladnice (dalo by se tomu říkat i účetní).
Pobyt v Praze mi do života přivedl super lidi kteří mne naučili se na pohyb dívat jinak. Začala jsem hodně plavat, běhat, jezdit na kole a chodit do gymu. Jenže tam jsem byla vždycky trochu zmatená, neb všechny ty stroje na mě působily trochu chaoticky a já pořádně nevěděla, co na kterým cvičit a hlavně, jak to dělat správně. Jednoho dne na mě na fcb vyskočil profil FreshKruháče a já se rozhodla, že to vyzkouším. Pamatuju si svůj první trénink, kdy trenér zařval ANGLIČÁÁÁÁK a já sakra vůbec nevěděla, co to znamená 😁. Taky si pamatuju, s jakým mega respektem jsem koukala na baru na videa z FreshKempů a absolutně nechápala, jak to ty lidi můžou zvládnout. No co vám budu povídat, byla to láska na první trénink a aktuálně je FreshKruháč můj vztah, ve kterým jsem na 100% věrná a těžce pod pantoflem 😁.
Když se zrovna nemorduju na Bořislavce, ráda navštěvuju hudební festivaly, koncerty a obecně trávím velkou část volného času s lidma z undergroundu. Často čelím různým dotazům, jakože proč se pořád stýkám s těmi bezdomovci 😁 Bude to nejspíš proto, že jsem mezi máničkama vyrostla a taky proto, že miluju lidi, miluju jejich životní zápal a postoje. Mnozí z nich jsou signatáři Charty 77 a mne nikdy nepřestanou dojímat jejich dechberoucí příběhy. Když zavítám domů za rodiči, moc rádi trávíme čas v přírodě, v lesích, spolu s našima uslintanýma boxeříma telátkama.
Na závěr asi už jen pár slov k tomu, jak je vůbec možný, že můžu tohle psát.
Díky pár drinkům a debatě o náramcích, vznikla šílená challenge s Dádou, která mě dostala mezi Humans of Fresh poněkud rychleji, než jsem předpokládala, protože trestem za nesplnění 200 vstupů do termínu bylo 100 angličáků, které už sice dneska trochu zvládám, ale umřít jsem zatím úplně nechtěla…..
Tak čuuuuuus a určo se někdy na Boři potkáme na ranním kruháči 🙂💪👍

M.

Komentáře