#117 Humans of Fresh

31.1. 2019Dan Chmelík

Kateřina Brzoňová, 27 let
1.vstup – 9.11.2016
Počet tréninků k 31.1. 2018 – 279


Ahoj FreshBando, jmenuji se Kateřina, ale jediný kdo mě takhle oslovoval je můj táta a to ještě většinou když jsem něco provedla. Podle toho v jaké jsem bandě lidí jsem buď Kačka, Káťa, Kačí, případně Brzda, Brzdice a podobně. Tohle jméno je skvělý tím že se dá komolit hodně způsoby 😀

Je mi 27 let, ale pořád mám pocit, že je mi 23 a obvykle je to i věk na který mě typují, jsem rodilá Pražanda, ale rodinné kořeny sahají až na Moravu, kam se hodně ráda vracím (do sklípku třeba :D)

Řekla bych, že od mala jsem se tak nějak hledala, zkoušela, experimentovala, jak ve sportu, tak ve vzdělání, pracích a podobně. Protože jsem v 9 měsících chodila a od mala nevydržela stát na místě déle než asi tak 5 sekund a protože mám díky bohu sportovně založené rodiče, stála jsem ve 2 letech na lyžích a tím se odstartovala moje sportovní „kariéra“, lyže miluju a dlouhý oblouky na prázdné sjezdovce jsou boží. Nicméně kromě lyží jsem taky mohla být tenistka, atletka, baletka (haha), volejbalistka až přišla puberta a já se na vše vykašlala. Naštěstí mi došlo, že moje energie je potřeba někde využít, takže jsem se pokoušela běhat a v průběhu pracovního půlroku ve Švédsku jsem začala cvičit, dělat dřepy a poskakovat doma, případně někde u Švédských jezer a došlo mi, že tohle bude nejspíš ta cesta jak sportovat a nemuset mít tendenci za 14 dní zkoušet něco jiného.  Cvičení mě začalo bavit tak moc že jsem si udělala trenérský kurz a 3,5 roku se ke škole živila jako trenérka.

Studovala jsem řízení průmyslového podniku, kde jsem se jen utvrdila v tom, že ekonomika není kámoš a na magistra šla studovat sportovku. Na VŠ jsem se také poprvé potkala s mojí nynější prací a to je koučování. Vždycky mě bavila komunikace, lidi, hledání (někdy hodně netradičních) cest dopředu, zkoumání jak lidé přemýšlí, jejich silné stránky, co se jim honí hlavou a co je za tím a nebavil mě stereotyp. Představa sezení 8 hodin u pc v korporátu pro mě byla neúnosná, takže jsem sebrala odvahu a šla se o to pokusit.  Napsala jsem diplomku na téma pozitivní psychologie, nechala se koučovat a došlo mi, že tohle je TO ONO. A protože sny se mají plnit ne jen o Vánocích, tak už je to nějaký ten pátek co jsem v týmu koučů Život Jako Hra a pomáhám lidem dodávat odvahu, žít si také ten svůj životní sen. 🙂 Kromě koučování mě můžete najít schovanou někde za knihou, v kavárně u cheesecaku nebo někde venku s někým s kým mě baví si povídat, a nebo i jen tak mlčet a samo, že taky na Boři dělat angličáky.

Na Fresh jsem se odhodlávala dlouho, až se musela otevřít tělocvična na šestce a bylo jasno, můj první trénink byl tuším s Ondrou a přišel na něm stejný pocit, že je to TO ONO 🙂  Nejspíš proto, že tam potkávám ty pro mě důležité věci – není to stereotypní, je tam parta profi trenérů a barmanů (pozn.red. a Smejky), na které nejde se neusmívat (pokud teda nejedete dojížděčku na AC/DC), odcházíte se super pocitem a potkáte tam stejně naladěné lidi, ze kterých se časem stanou super kamarádi. Myslím, že si tam každý najde to svoje ONO 🙂

Přeji Vám, ať jim to takhle skvěle frčí dál, děláte něco hodně dobře.“

Komentáře