#120 Humans of Fresh

15.2. 2019Dan Chmelík

Jiří Havlín, 29 let
1.vstup – 13.4.2016
Počet tréninků k 15.2. 2018 – 259

Ahoj, teda čůůůůs!

Jmenuji se Jiří Havlín, ale zejména spolužáci z gymplu mi neřeknou jinak než Qído. Ač narozen v roce 1989 v Praze, tak jsem vyrůstal na jihu Čech, konkrétně v Jindřichově Hradci. Je to krásné městečko a pokud budete v jižních Čechách, určitě se tam zastavte.

Po absolvování gymplu v Jindřichově Hradci jsem se vrátil na studia do Prahy. Vystudoval jsem strojárnu se zaměřením na jadernou energetiku a 4 roky se tomuto oboru věnoval. Postupně jsem však zjistil, že korporátní manýry mě šíleným způsobem fyzicky i psychicky ubíjí. To bylo jaro roku 2016, kdy se moje pracovní morálka, fyzická kondice a chuť do života pohybovaly na bodu mrazu. Načež následoval pád na držku. Vstal jsem a rozhodl se, že aspoň začnu cvičit. Pracoval jsem tou dobou Na Žertvách, takže Harfa byla jasná volba. Na svůj první trénink na FreshKruháči si nepamatuji, ale nezapomenu nikdy na první dojížděčku na Mobyho. „Tsssss…. dřepy, jsem kur** cyklista, to dám!“ Och, jak jsem se mýlil. Klepal jsem se jako drahej pes a nebyl pak schopen ani sešlápnout v autě spojku.

Následovala změna práce a s drzostí sobě vlastní jsem se dostal do malé konzultační firmy v oblasti energetiky, kde jsem dodnes. Ještě jsem nepřišel na způsob, jak přesně a jednoduše popsat co dělám, ale velmi rád si o tom s kýmkoliv popovídám (a pravděpodobně mu vykecám díru do hlavy).

Co se mých zájmů a sportu týká, tak moje srdeční záležitost je cyklistika. Celkem úspěšně se snažím se na kole přizabít od svých tří let. V Jindřichově Hradci nejdříve nebyl pořádný cyklistický oddíl, takže jsem postupně vyzkoušel i jiné sporty jako veslování, tenis a volejbal, abych se zase vrátil k silniční cyklistice.  Kromě kola a FreshKruháče je mým hlavním koníčkem moje práce. Do toho se snažím stíhat lekce swingových tanců, tančírny, podnikat víkendové výlety, lyžovat, hrát badminton, tenis, vyrazit na brusle a cestovat. Proto jsem schopen být jeden měsíc na tabuli a pak o mě další 2 měsíce nikdo neví.

A proč FreshKruháč? Protože FreshBanda, protože FreshProstřeno 😊, protože trenéřiFreshŠikana, protože FreshKemp, protože angličáák, protože bych měl metrák, protože mě FreshKruháč zachránil. Dvakrát. “

Komentáře