#125 Humans of Fresh

12.3. 2019 Richard Palm

Týna Seidlová, 22 let
1.vstup – 6.5.2016
Počet tréninků k 12.3. 2019 – 223

MILÍ FRESHKAMARÁDI !

    POHODLNĚ SE USAĎTE A VÍTÁM VÁS V MÉM SVĚTĚ!

 

Podle FRESHNÁVODU otevírám vínko, pouštím si svojí musique positive a začínám psát… Tenkrát bylo 16.června 1996, kdy se malá Kristýnka narodila v Praze-Podolí. Čas letěl a ve chvíli kdy už chodila, běhala, skákala její atletičtí rodiče dělali všechno pro to, aby v ní rozvíjeli sportovní? taneční? hudební? talent. Začínala v obývacím pokoji, kde ji tatínek pouštěl například Zagorku, Fontánu pre Zuzanu, Elán, Noc na Karlštejně. Malé dítě bylo schopné třeba hodinu předvádět něco jako tanec. Taťka všechno natáčel, a ještě teď se celá rodina směje, jak měla prostě cit pro rytmus a hudbu v srdci.  Tak vzala maminka svou dcerku na moderní gymnastiku. To, ale tenkrát netušila, že už v tak malém věku si Kristýnka prosadí svou a na gymnastiku rozhodně chodit nebude. Předvedla v tělocvičně hysterický záchvat a byl konec dráhy moderní gymnastky. Druhý pokus přišel na sportovní gymnastice – klub Bohemians Praha. Tam proběhly první sportovní úspěchy, sportovní soustředění, modřiny, tvrdá disciplína, pot a slzy. Dalo jí to neskutečně velký pohybový a flexibilní základ dál. A to do sportovního aerobiku. Začala chodit do Fitness centra Báry a Hanky Šulcových v Praze Kobylisích. V dnešní době se drží už 10 let jako nejúspěšnější klub v České republice. (Je jí velkou ctí, že mohla být u zrodu tak úspěšného klubu.) A ještě teď někdy slyší, jak byla pro některé holčičky vzor. To si vždycky nostalgicky zavzpomíná… Aerobik dělala cca 8 let, procestovala půlku Evropy, a hlavně se naučila NEVZDÁVAT do poslední vteřinky. Během své vrcholové sportovní kariéry nasbírala s osmičlenným týmem nespočet TITULŮ ČESKÉ REPUBLIKY a 2KRÁT TITUL MISTRYŇ SVĚTA. Nejvíc si ale cení TITULU DRUHÉ VICEMISTRYNĚ SVĚTA V SINGLU, kterého dosáhla ve svých 12-ti letech. To jste jen VY, podium v záři reflektorů a plná sportovní hala, kde všechny pohledy míří jen na Vás. (Nikdy nezapomene na ten dvouminutový boj o ten nejcennější kov!).

Ale když cítíš, že je čas na změnu udělej to! Další cesta vedla během střední školy (gymnázium Přípotoční) k atletice a tenisu. Jelikož byla zvyklá mít každý den trénink pokračovala v režimu i teď. Tenis začala hrát už během aerobiku, ale bylo to pro ni odreagování. Teď se do toho vrhla intenzivněji (měla i jeden rok individuální plán) a začala hrát za klub Bohemians Praha, kde hraje dodnes. Atletickou kariéru rozeběhla v klubu Jeseniova Praha. Zde byla skvělá parta a věří, že některá přátelství vydrží už navěky (hm… MÉ FRESHATLETKY?!). Největším úspěchem bylo finále B na 100 m během MČR (ví, že by mohla dosáhnout lepších umístění v budoucí kariéře, ale musela by se vzdát tenisu? vysoké školy?…). Už jednoduše nehledala dřinu, každodenní tréninky, výsledky, ale hlavně ZÁBAVU!  A tu jí přináší právě tenis a FRESHKRUHÁČ. Vydala se studijní dráhou. Studuje Univerzitu Karlovu pedagogickou fakultu – obor francouzština/dějepis. Miluje francouzštinu (ten jazyk lásky, vášní, croissantů…) a roční žití na severu Francie to byl zážitek!  Vedle studia má i víc času sama na sebe (miluje neustálý seberozvoj), hlavně v oblasti módy a líčení. Když je čas pracuje jako nezávislá kosmetická poradkyně. Zde učí ženy být krásnější, usměvavější, sebevědomější… U studia hledala sportovní odreagování a nový kolektiv. Cítila, že zase potřebuje změnu! Viděla FRESHREKLAMU na Facebooku a prostě jednoduše přišla a už jí to nepustilo. Za ty roky tam potkala plno lidí, vyslechla jejich životní příběhy, jejich jiné světy.  Miluje prostředí, kde komunitu spojuje sport, zdraví životní styl, pozitivismus a nekonečno zábavy! Miluje svůj stav: CMON! – který cítí, když dojede Roxanne a tím si i vybaví naprosté vyčerpání po dvouminutové sestavě.

A to jsem já – TÝNA, TÝNKA, TÝNUŠE – součástí FRESHRODINY. Sportovní blázen, poloviční Francouzka, milovník módy, jídla, cestovatelský nadšenec a věčný pozitivista! Bydlím na Střížkově, takže mě můžeš zahlédnout na Harfě většinou ráno od 8 nebo někdy o víkendu odpoledne (anebo taky na nejbližším BĚŽKAŘSKÉM FRESHKEMPU!)

PS: Závěrem chci poděkovat hlavně Michalovi, Honzovi, Danovi, že nezůstali jen u školního projektu, rozjeli to a stále se snaží FRESH zlepšovat! Dále všem trenérům, barmanům a lidem kteří nejsou každé ráno vidět a tvoří nám cvičencům skvělé zázemí a programy!

A nebyla bych to já, kdybych nezakončila můj FRESHSLOH citátem:

USMÍVEJME SE, OBJEVUJME, MILUJME, FRESHUJME!“

 

Komentáře