#127 Humans of Fresh

26.3. 2019Dan Chmelík

Veronika N.
1.vstup – 13.11.2016
Počet tréninků k 26.3. 2019 – 267


Čůůs Fresháci,

tak i já jsem konečně zvládla překonat hranici 200 vstupů 😊 Jmenuji se Veronika a je mi už pár dní 27 let.

Až do vystudování střední školy jsem žila s rodiči v Novém Bydžově, což je nedaleko Hradce Králové. Mou vysněnou školou byla VŠE v Praze. Do Prahy jsem se tedy přestěhovala kvůli škole a už jsem tu zůstala. VŠ jsem již úspěšně dostudovala v oboru Demografie – kdo by nevěděl, co to je, nevadí – představte si spoustu statistiky a nudných tabulek. Ve skutečnosti nic zábavného, takže mě vítr zavál do jedné nejmenované cestovní agentury, kde jsem začínala jako brigádník a nyní již dva roky pracuji na HPP. Asi po roce jsem měla dost ukřičených klientů, u kterých jsem vyřizovala stížnosti a přemýšlela jsem o konci. Naskytla se mi však možnost vést bandu brigádníků, kterým jsem dříve byla i já. Tuto nabídku jsem přijala a fakt úleva.

Ráda si čtu, koukám na spoustu seriálů, konečně mě kámoši dokopali i k tomu shlídnout i všechny Marvelovky (nechápu, proč jsem se nedívala dřív). Občas ráda zajdu na nějaký výlet do přírody, každoročně jezdíme jako parta na vodu a sem tam si ráda zalyžuji. Jednou za čas si ráda zahraju nějaké deskovky. Nejraději však trávím čas s kamarády, ať už u „piva“ nebo na výletě. Určitě se teď ptáte, proč jsem dala pivo do uvozovek. Všichni chodí na pivo, ale já pivo vůbec nepiju, takže proto. Na druhou stranu rozhodně nemůžu říct, že bych byla abstinent 😊 Doma se starám a o akvárko, které je skvělým společníkem na koukání „do blba“.

Už na základní škole jsem chodila do kroužků basketbalu a florbalu a kdejakého dalšího sportu, který jsme tam měli. Na střední škole mi potom vydržel basketbal a volejbal, na které jsem chodila potom i na vysoké. Do teď si tyto dva sporty ráda zahraji, i když moje úroveň je rozhodně pouze „for fun“. V létě chodíme s partou kamarádů sem tam na beachvolejbal. Kromě těchto sportů chodím ještě každý týden na boulder (občas i lezecká stěna) a někdy si zahraju také squash. Letos bych ráda vyzkoušela běžky (ale na kemp to stačit nebude) a snad vyjdou i nějaké lyže. V létě i v zimě chodím občas na brusle. Pokoušela jsem se také o běhání, ale to skončilo fiaskem.

Své sny a přání si nechám pro sebe, protože jinak by se určitě nesplnily.

No a proč FreshKruháč? Když jsem končila školu a začala chodit více na brigádu a později i do práce, tak zároveň s tím jsem také přestala v podstatě sportovat. Ubyl volný čas, a tak ubylo také pohybu a zásoby čokolád byly hodně velké. A tak se po čase stalo, že se ze mě stala koule nebo velrybka, jak přítel s oblibou říká. 😊 O FrehKruháči jsem se dozvěděla od bývalé kolegyně, která sem již chodila a doporučovala ho. Dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlala jít, sama jsem do cizího prostředí jít nechtěla. Nakonec jsem se domluvila s kamarádkou a jednoho dne jsme vyrazily. Popravdě jsem si myslela, že po rozcvičce asi umřu a samotný trénink rozhodně nezvládnu. Zvládla jsem ho. A potom další. Motivace byla velká stejně jako velryba. A tak jsem ze začátku chodila aspoň jednou týdně. Po čase jsem se na Kruháči seznámila i s dalšími lidmi a už to nebyla jenom povinnost, ale zábava tam chodit. Musím říct, že po nějaké době jsem i cítila, že už mi ty cviky nedělají zase takový problém jako na začátku (angličáky jsou pořád hnus). Nakonec jsem přesvědčila i pár kamarádů z práce, kteří začali chodit také, a tak jsme začali chodit mnohem častěji.

Pořád je co zlepšovat, ale Kruháč mě baví a chodím na něj ráda. Vidět mě můžete jak na Harfě, tak i na Bořislavce, a to hlavně podle nálady. Tak to by už bylo asi všechno, mějte se fanfárově, čůůůs 😊 “

Dan Chmelík
Ahoj, kdysi jste mě mohli potkat vést ten nejlepší kruhový trénink v Praze. Hrál jsem taky 20 let rugby za Spartu, několikrát jsem vyhrál MČR v 7s a 15s. Teď už jsem ale starej a tlustej, tak už o kruháči můžu jen psát články :)))
Komentáře