#133 Humans of Fresh

13.6. 2019Dan Chmelík

Tomáš Mleziva, 33 let
1.vstup – 11.7.2017
Počet tréninků k 14.6. 2019 – 204


Žena to nesnáší, ale tady můžu… ČŮS! 🙂 Jsem čtyřiatřicetiletý programátor a od narození žiju v Praze. Primárně se považuju za nadšeného cyklistu a kytaristu v deathmetalové kapele Perfecitizen (jo, je to imho taky svým způsobem sport), ale FreshKruháč, volejbal a odnedávna i lezení jsou pro mě taky důležité pravidelné aktivity. Jinak mě přitahuje metal a jiná kvalitní muzika, videohry, vlaky, příroda/čundry/výlety.

Moje cesta k FreshKruháči byla klikatá, byť je to trochu paradox, když celá léta nevědomky bydlím hned vedle gymu Harfa. Sportovat jsem začal až lehce před třicítkou, do té doby jsem se jen válel po hospodách. Jsem přesvědčený, že spolu s totální abstinencí od chlastu, cigaret a drog, mě sport zachránil od velkého průšvihu, do kterého se můj alkoholismem obtěžkaný život viditelně a nevyhnutelně řítil. Vyměnit chorobné pití za pohyb bylo to nejlepší rozhodnutí na poslední chvíli, už je to tak skoro 6 let a nemůžu si to vynachválit.

K cyklistice jsem brzy přidal sebeobranný systém Krav Maga, ale po absolvování prvních dvou úrovní mě začalo štvát, že je to takové násilné a kolikrát i nechutné – být pořád nasáklý cizím potem prostě není žádná lahoda. A tak jsem si konečně během letní pauzy v kurzech všiml zelenočerné cedule v sousedním dvoře a šel si to vyzkoušet. Vlastně jsem od toho čekal jen výplňovou aktivitu přes léto, než zase začne semestr.. ale FreshKruháč mě tak chytil, že jsem se po prázdninách na KM už nevrátil. Prima lidi a trenéři, pěkné prostředí, pokaždé trochu jiný trénink a taky absence suspenzoru a dusících chráničů na zuby – to všechno byly jasné argumenty ukazující, že Fresh je to, co chci dělat. I když jsem na tom kondičně mnohem hůř, než většina fresháků, co si pilují formu už od nižšího věku. Já už to asi nikdy úplně nedoženu, ale ten super pocit po každém tréninku bohatě stačí jako motivace jít pozítří zas!“

Komentáře