#72 Humans of Fresh

7.12. 2017 Richard Palm

Václav Korecký, 32 let
1.vstup – 17.12.2015
Počet tréninků k 7.12. 2017 – 215

Dámy a pánové, holky a kluci,
moc si vážím příležitosti vypustit pár řádek do FreshSvěta. Nikdy bych nevěřil, že začnu sbírat po stovkách vstupy na místo, který hodně zavání posilkou a občas i aerobikem 🙂 Musím ale uznat, že to byla trefa do černého, a i když “čůůůůs” ještě nekřičím ze spaní, vypěstoval jsem si na tomhle kroužku slušnou závislost. Ta překonává i odpor k Facebooku. Bohužel jsem si pro fake profil vybral reálné jméno a tím uvedl několik Fresháků v omyl, za což se omlouvám. Běžně slyším na Vencu i Martina.

Narodil jsem se v roce poslední spartakiády v nejkrásnějším městě světa. Matičku Prahu jsem pak zatím neměl rozumný důvod na delší dobu opustit. Ke kvalitnímu kruhovému či obdélníkovém sportu jsem díky FreshKruháči nakonec cestu našel i bez spartakiád 🙂
 Moje cesta vedla po klasické lince “odmalička sport – po škole už míň – zpomalení metabolismu – kecy, výmluvy, kecy, výmluvy…a hle, vlastní Michelinka byla na světě ještě před třicítkou. Běhání mě k smrti nudí a vždycky představovalo jen nutné zlo v kondiční přípravě. Na posilku jsem tak nějak střízlík nebo co a necítím se tam zrovna komfortně. Zkoušel jsem různé “gymy”, ale všude mi bylo trapně nejdřív za ostatní včetně “trenérů” a až potom ze sebe. Při prvním FreshKontaktu ale bylo jasné, že tady je něco jinak. Trenéři v upnutém úboru, disko hudba, hekání siláků, piksly s magickými nápoji a další atributy tak úplně nechyběly…ale vážně – od prvního tréninku jsem i přes hroznou kocovinu měl jasno, že tohle bude fungovat. Pro pamětníky – vedl ho boxer Víťa, takže žádnej FreshČajíček.

Když zrovna nehypnotizuju FreshAplikaci, abych se procpal na trénink, hraju ještě florbal, a to na čím dál nižší úrovni. Před lety, když tahle hra nebyla ještě tolik rozšířená, nebyl ani pro věčného opozdilce jako já problém dostat se do juniorské extraligy nebo vyhrát akademické mistrovství ČR. Přitom ještě čutat velkej fotbal, prolézt školama a celkem si užívat života. Každopádně na florbal nedám dopustit a doufám, že i jako sport č. 2 v ČR si zachová původní průkopnickou a rodinnou atmosféru, která se mi občas připomene i na FreshKruháči. Dlouho jsem se věnoval i fotbalu, ale tomu jen na regionální úrovni. Určitě mi dal školu života, především v oblasti podlých zákroků, drzostí k rozhodčím, kupčení se zápasy atd. Snad to k něčemu bylo. Přinejmenším se mohu vymlouvat na zhlouplost po těch tisících hlaviček a nešikovnost kvůli nohám do „O“:

Kromě sportu se rád věnuju muzice, díky dvěma kapelám i aktivně s trumpetou, pilou nebo zvonkohrou, bohužel někdy se tomu hudba úplně říkat nedá. Samozřejmě taky rád cestuju, sleduju seriály nebo se jinak poflakuju. Čili kromě toho, že neumím ovládat různá chlubítka jako FB a živím se v oblasti EU fondů, jsem snad celkem normální FreshČlověk.

FreshKruháč se mi líbí jako koncept a jako boj proti lenosti. Evidentně taky přitahuje příjemný vzorek populace. Navíc mě baví sledovat, jak zakladatelé pořád něco vymýšlí, tu a tam se i spletou, což je činí ještě víc lidskými, ale stále se posouvají kupředu. Přivedl jsem několik kamarádů včetně Hada Syčáka, který vstup do FB světa zvládl výrazně líp. Nikoho z nich jsem přitom nemusel přesvědčovat – po prvním tréninku na to kouzlo přišli sami. Dokonce ani mámě a její kámošce nešlo zabránit, aby se z nich nestaly FreshStartérHolky 🙂 Proto do budoucna přeju FreshTýmu, aby pořád jeli v tomhle tempu a nadšení a připravili nám časem něco pro FreshDědky&Báby, FreshHaranty atd. Zkrátka aby za nás už napořád vymýšleli, co máme s fyzičkou dělat až do chvíle, kdy nás po dojížděčce na písničku, která vznikne třeba až za 50 let, seškrábnou z ta-ta-mi a strčí rovnou do futrálu.

Komentáře