Naše suplementy!

20.3. 2017Dan Chmelík

Novinka FreshKruháče!

Tak tohle je obrovská bomba! Už od začátku prodeje suplementů jsme si plánovali, že jednou budeme mít svoje vlastní suplementy, které by přesně odpovídaly našim představám. Tedy co nejkvalitnější produkty bez zbytečných sladidel atd. navíc! MyProtein se tomu ze všech dostupných komerčních výrobců blížil nejvíc, nicméně stále to nebylo ono a složení jsme opravdu ovlivnit nemohli…

 A tak jsme si po dlouhých měsících příprav vytvořili vlastní produkty, které jsme vyhotovili tak, aby nabízely jen to nejlepší! I přes velkou kvalitu jsme se snažili zachovat i co nejlahodnější chuť. Někdy se bohužel kvalita a chuť tluče, ale to jsme se snažili přes velké množství testů co nejvíce upravit. A to se nám snad povedlo a tak od tohoto pátku si u nás v gymech můžete dávat už jen naše FreshProteiny, FreshBcaa a nově i FreshGainery!


Proteinové nápoje


V první várce našich  produktů jsme si připravili klasiku – těšit se můžete na vaše/naše oblíbené příchutě jahoda, vanilka a samozřejmě čokoláda.

„Složení našich produktů nedrží krok s komerční nabídkou na trhu. My jsme si naše proteinové nápoje doladili tak, aby byly mnohem efektivnější, účelnější a nutričně zajímavější.“

V první řadě jsme je obohatili o MCT olej ( hodně jsme o něm mluvili na semináři o stravování)! MCT (medium chain tryacylglycerols) olej je směs speciálních tuků, které jsou lehce stravitelné. Tyto tuky se vyznačují hlavně tím, že je dokáže organismus ihned energeticky využít, na rozdíl od běžných tuků a olejů, které se musí nejdříve ukládat do podkoží. Jednoduše řešeno, MCT tuky nabízejí organismu okamžitou energii ve formě tuků a to je velmi důležité a užitečné. Tělo se tak učí využívat více tuky, které má uložené ve svém podkoží. MCT tuky dokáži tělo učit pálit vlastní zásoby tuků. Další významnou výhodou MCT tuků je to, že mají prebiotické účinky. Takže na víc podpoříte stav svojí mikroflóry požadovaným směrem.

Dále jsme vybírali z těch nejkvalitnějších surovin, kdy jsme hlavní proteinovou bázi vybrali proteinový syrovátkový koncentrát (WPC), která byla vyrobena šetrnou výrobní technologii CFM (Cross Flow Microfiltration). Díky tomu se zachovala bohatost na růstové faktory (GF), které pomáhají zvyšovat buněčný metabolismus a urychlovat tak potřebnou regeneraci.

Volné krystalické BCAA (branched chain amino acids)

Další řadou produktů jsou všem známá BCAAčkaZatím jsme si připravili dvě verze, které mají odlišné chuťové vlastnosti – příchuť zelené jablko a višeň.

Při vývoji BCAAček jsme věnovali pozornost hlavně přebytečným cukrům, které se běžně přidávají do komerčních produktů, aby se zvýšila sladivá chuť a zakryla se tak přirozená hořká  pachuť těchto aminokyselin. Snažíme se zachovat co nejvyšší kvalitu, tudíž specifické chuťové vlastnosti těchto aminokyselin v našich produktech nejsou úplně překryté sladkou chutí. Nechceme nabízet drahou sladkou limonádu, nýbrž co nejkvalitnější produkt, který má význam!

Naše BCAAčka jsme obohatili minerály, především chromem a zinkem, které jsou potřeba při biochemických pochodech, které aminokyseliny BCAA přirozeně spouští. Tím jsme navýšili kvalitu tohoto produktu a snížili poptávku organismu po těchto látkách. Díky doplňujícímu obsahu těchto minerálů v produktu jsou BCAAčka v organismu kvalitněji využity. Zvyšuje se tím rychlost buněčného metabolismu, tedy regenerace!

Další složkou u zeleného jablka je chlorofyl, který má příznivý vliv na metabolismus tuků! K chlorofylu a ostatním složkám našich produktů se budeme vracet, tak určitě sledujte naše novinky!

Sacharidový nápoj 

Další žhavou novinkou, kterou jsme dosud nenabízeli bude náš první sacharidový nápoj, neboli ,,gainer”.

Tento produkt má za úkol pokrýt energetickou poptávku po vyčerpání našich glykogenových  zásob po silovém cvičení! To nám tu prostě chybělo! Tento produkt jsme postavili na bázi jednoduchých sacharidů, které jsou potřeba pro nejefektivnější doplnění glykogenových zásob po fyzické zátěži. Jiný druh sacharidů organismus po fyzické zátěži nedokáže natrávit, protože mu chybí specifické enzymy, vlivem odkrvení trávicí soustavy. Produkt obsahuje i zmíněný MCT olej, který pomáhá lépe  zabudovat sacharidy do svalových buněk!

Co se týče chuti, tento produkt jsme vytvořili pouze v čokoládové verzi a je to opravdová lahoda!  Navíc obsahuje kousky čokolády, takže si opravdu pochutnáte! Sachariďák je vhodné používat pouze za účelem maximální regenerace se zaměřením na maximální kondici a sílu. Pokud chodíte cvičit na kruhové tréninky za účelem hubnutí, tak si tento nápoj  po cvičení rozhodně nedávejte a sáhněte po našich speciálních proteinových nápojích, či BCAAčkách!

 

V nejbližší době budeme vypouštět více nových informací a článků o našich produktech, kterou jsou pouze začátkem toho co se ještě chystá! 🙂 Zároveň připravujeme i eshop, kde si během pár týdnů budete moct objednat celou pixlu domů 🙂 Tak se těšte, tohle prostě jinde nezkusíte!

Dan Chmelík
Ahoj, kdysi jste mě mohli potkat vést ten nejlepší kruhový trénink v Praze. Hrál jsem taky 20 let rugby za Spartu, několikrát jsem vyhrál MČR v 7s a 15s. Teď už jsem ale starej a tlustej, tak už o kruháči můžu jen psát články :)))
Komentáře