#104 Humans of Fresh

30.10. 2018Dan Chmelík

Martin Jíša, 28 let
1.vstup – 4.12. 2016
Počet tréninků k 30.10. 2018 – 257


Čuuuuus, jmenuju se Martin (jo jsem TEN Martin, jak občas slýchávám od barmanů :D). Narodil jsem se v roce devadesátém v Hradci Králové. Vyrůstal jsem na okraji města, takže se považuju spíš za vesničana 😊.  Od malička jsem pořád něco rozebíral a montoval, a to mi zůstalo až dodnes – tedy dnes to dám občas i dohromady. 😊 Od toho se odvíjelo i moje další studium a po střední škole jsem hned zamířil na strojárnu v moravské metropoli. Než jsem dokončil studia, pozdržel jsem se ještě v jedné větší firmě v Ústí nad Orlicí, kde jsem skoro tři roky pracoval. Když už jsem měl titul v kapse, tak mě to nějak přestalo v malém městě bavit, začal jsem toužit po velkoměstě, a tak jsem se naplavil do Prahy. Tady pracuju jako konstruktér v jedné firmě, která vyrábí ve Stuttgartu auta, takže kdyby někoho zajímalo, proč se ta auta teď dělají tak, jak se dělají, můžete se mě zeptat. Zatím mě to docela baví, tak počítám, že se tam ještě chvilku pozdržím.

S mým přesunem do Prahy se pojí i první návštěva FreshKruháče. Přiznávám se dobrovolně, že se mi tam ze začátku vůbec nechtělo a šel jsem tam jenom kvůli kamarádům. Poprvé jsem přišel pozdě a myslel jsem si, jak se na mě všichni koukají a … no znáte to asi sami 😊 To se asi po měsíci změnilo a teď jsem na Bořislavce v pracovní dny skoro pravidelně. Jinak jsem teda mimo kruháč zkoušel hrát florbal, ale v něm jsem nijak extra nevynikal a po pár zraněních jsem ho opustil úplně. Krom toho jsem nikdy nijak aktivně nesportoval, takže s každým tréninkem sám sebe překvapuji, jak jsem schopný pravidelně cvičit.

Mám taky hodně rád hory, a to hezky na těžko s batohem na zádech a s partou přátel okolo sebe. Pak se taky rád projedu na motorce nebo ve starým autě a rád se v nich i šťourám. Jsem takový ten typ osobnosti, který nevydrží moc dlouho stát na jednom místě a nic nedělat, a tak mám spousty dalších koníčků, ale to Vám povím až jindy třeba na FreshPivu.

Na Freshkruháči mě nejvíc chytla parta fajn lidí, kterou v gymu pravidelně potkávám a supr přátelská atmosféra, a to hlavně když jsem unavený po tréninku. Pak mě taky baví to, že skoro po roce (už se to bude zaokrouhlovat spíše ke dvěma) co se pravidelně zastavuji na zastávce Sídliště Červený Vrch, potkávám plno zajímavých a inspirativních lidí. V neposlední řadě se vždycky hodně těším na Fílovo: “Angličák!” 😀

To je vše! Kdybyste mě náhodou chtěli potkat, tak ve všední dny od 18ti hod na Boři máte dost vysokou pravděpodobnost. Čuuuuus

PS: Trik s vínem při psaní HoF funguje dobře 😊

Komentáře