#75 Humans of Fresh

22.12. 2017 Richard Palm

Jakub Zahradník, 32 let
1.vstup – 16.6.2016
Počet tréninků k 22.12. 2017 – 223

Čůůůs Fresháci 🙂

 Jmenuji se Jakub, je mi 32 let a jsem poctivá náplava z dálného východu z Třince (mezi Ostravou a Balkánským polostrovemJ). Vystudoval jsem Právnickou fakultu v Brně a v současné době pracuji jako advokát v Praze. Ke sportu mám blízko už od mala a jelikož jsem z hokejového města, tak první kroky vedly na led k hokeji, u kterého jsem vydržel až do 14 let, kdy jsem raději zvolil cestu studia, než nejisté sportovní kariéry (hold chyběl talent a trochu víc toho srdíčka, jestli mi rozumíš…).
Protože hraju už 6 let druhou ligu ve squashi za Squash klub Letňany Modrý svět, potřeboval jsem k tréninkům na kurtu přidat i něco kondičního a silového. V normální posilce jsem nikdy nevydržel déle než dva měsíce a spíš mě to demotivovalo, běhat se sluchátkama v uších po tmě mě nebaví a tak jsem pořád přemýšlel, jak zkloubit dynamické cvičení, kardio a nabrat trochu síly. O FreshKruháči jsem se dozvěděl od kolegy z práce Karla Šolína (chodí na Bořislavku zrádce 🙂 ), se kterým jsem byl poprvé na Freshi, který měl tenkrát Radek Čuda venku. Pak jsem šel i do gymu a bylo jasno. Trénink a celý koncept cviků byl přesně to, co jsem hledal. Od té doby chodím celkem pravidelně na silovku a občas i na kruháče, ráno nebo večer, prostě jak je čas. Ze začátku to bylo “velký špatný”, ale postupně “obrovsky dobrý”. Kondice se rázem zvedla a největší přínos tréninků vidím v tom, že jsem se naučil kousnout a přidat v momentech, když už jsem si myslel, že to opravdu fyzicky nejde – prostě klasické “vydrž to”, “jestli to pálí, tak to je dobře” a “co bolí, to sílí” “ještě pár vteřin”:) Bez těch keců trenerů bych se na to vy…:)

Mimo kruháče a squashe jezdím rád na kole, přes léto hraju tenis a abych pořád nesportoval, tak od dětství rád rybařím (jakože né ten, co celý den sedí a čumí do vody, ale fakt aktivně chytám 🙂 ), což je ten nejlepší relax a hlavně důvod vypadnout z města do přírody a nic neřešit 🙂 Tak to je asi tak vše, co jsem chtěl říct ke krevetám 🙂 Na Harfě v gymu čůůůůůs..PS: Kupte magnésko, bo zase došlo 🙂

Komentáře