FreshBistro

10.11. 2015Dan Chmelík

Již od počátku FreshKruháče jsme chtěli nabízet našim freshákům možnost si zakoupit různé sportovní doplňky na tréninku. Už v Aréně Sparta tu byly lehké náznaky v možnosti si u nás zakoupit ioňťák nebo protein. Přes léto jsme zase vytáhli náš ‚zmrzlinářský vozík‘ se sortimentem rozšířeným o žvýkačky Bitters.

Kruháč - pojízdný barman

Kruháč – pojízdný barman

Díky FreshBistru už můžeme nabízet více než 3 druhy zboží 🙂 Tedy abyste ve vyznali v naší nabídce a věděli, kdy si co dopřát, rozdělíme si sortiment do 3 kategorií: předtréninkové, přitréninkové a potréninkové. Na  baru naleznete naše suplementy!

 

Předtréninková suplementace:

V předtréninkové suplementaci najdete převážně věci k stimulaci před tréninkem. Jsou to takzvané nakopávače. Začneme-li od nejslabších variant, první z možností je káva. Káva je přírodní stimulant, který je známý již velmi dlouho. Snažíme se pro vás nakupovat tu nejlepší, a proto jsme si za dodavatele kávy zvolili Balírny v pražských Holešovicích.

Booster+ a MultiVit Drink. Oba tyto stimulanty obsahují látky, které svým působením dokáží zvýšit mentální a fyzický výkon. Liší se především poměry a hlavně obsahem těchto látek. Silnější variantou z těchto dvou je BOOSTER+, který je přímo vyvinut pro účely zvyšování výkonu prostřednictvím lepšího okysličování a prokrvení svalů.
MultiVit drink slouží jako katalyzátor, tedy urychlovač biochemických pochodů, které se během fyzické zátěže spouští. Je vhodný spíše jako osvěžení, doplnění potřebných vitamínů, minerálů a hlavně skvěle chutná.
Pokud by pro vás ani toto nebylo dost, je tu nejsilnější a přesto i nejlevnější varianta – „Trenérův nakopávač“. Neptejte se a vyzkoušejte 🙂
Další z možností,
co jsi můžeme dát před tréninkem a nebude
to stimulant, jsou BCAA. Jsou to rozvětvené esenciální aminokyseliny, které tělo nedokáže samo vyprodukovat, a proto musí být dodávány tělu v potravě. Jednou z vlastností BCAA je, že dokáží chránit svalovou hmotu v průběhu tréninku. Proto je vhodné je dodávat před nebo i během tréninku. Pro maximální regeneraci se BCAA používáají ihned po skončením tréninku, zhruba 10-15 minut před sacharidovým nápoji. Pokud budete chtít vědět něco více o BCAA ,můžete si o nich přečíst v našem dalším článku věnovaném přímo jim.

Přitréninková suplementace:

Pro suplementování během tréninku jsou pro vás připraveny výše zmíněné BCAA. Doplní vám během tréninku potřebné esenciální aminokyseliny, minerály a vitamíny, které jsou tělem vyplavovány při sportování.
Další možností, kterou zvolit při cvičení je kloubní výživa – COMFLEX. Prevence a správné vyživování kloubů, šlach a svalů je přidanou hodnotou ke každému tréninku. Kloubní výživa od 4FRESH obsahuje komplex výživových složek, které zvyšují odolnost proti poškození kloubů. Přísměs vitamínů, minerálů a živých probiotických bakterií, dělají z tohoto produktu unikátní záležitost.
Pro ty, kteří během tréninku trpí křečemi, máme na baru připraveny MultiVit Drink, který se rychle vstřebává a dodává tělu potřebnou směs látek zvyšující prevenci proti křečím.

Potréninková suplementace:

Když již máte po tréninku, můžete u nás na baru posedět s kapkou dobrého proteináku od firmy 4FRESH. Jsme vybaveni několika příchuti, tudíž každý by si u nás měl přijít na své.
Nabídnout můžeme například:

  • Čokoládu
  • Vanilku
  • Jahodu
  • Stracciatellu
  • a sezóní příchutě (dle nabídky)

No ale samotné proteiňáky u nás moc nefrčí. Děláme si tu ty nejlepší proteinové koktejly v Praze 🙂 K proteiňákům přihazujeme ještě ovoce – a to buď banán nebo mražené lesní ovoce. A to je pak chuť! 🙂 ovoce dá proteiňákům úplně jinou chuť a věřte, že jakmile jednou ochutnáte, nic jiného už chtít nebudete 🙂

Ale pokud u nás nemáte čas posedět, máme tu na cestu proteinové tyčinky od MyProteinu.
Máme na výběr ze tří druhů:

  • Protein Cookies – obrovské cookies, které obsahuje 37 g proteinu!
  • Protein Brownie – tak na tohle pozor – větší dobrotu jste nikdy neměli!

Pro lepší regeneraci po tréninku můžete také zvolit BCAA, které tělo dokáže vstřebat rychleji než klasický syrovátkový protein.

Kdyby jste stále nevěděli, co jsi u nás vybrat, kterýkoli barman vám rád poradí 🙂

 

Be Fresh!

Dan Chmelík
Ahoj, kdysi jste mě mohli potkat vést ten nejlepší kruhový trénink v Praze. Hrál jsem taky 20 let rugby za Spartu, několikrát jsem vyhrál MČR v 7s a 15s. Teď už jsem ale starej a tlustej, tak už o kruháči můžu jen psát články :)))
Komentáře