Týkají se nás všech, dokonce i jedinců kteří neholdují pohybovým aktivitám. Je nutné nahlížet na pohyb jako na nástroj těla, který slouží primárně pro účely vypořádávat se denně s různými pohybovými úkony. Pokud jsou tyto úkony prováděny špatně, může docházet k nesprávnému zatěžování pohybového aparátu a vzniku svalových nerovnováh, nebo tak zvaně svalovým dysbalancím.
Každý den provádíme řadu pohybových úkonů a aktivit, nejen těch kondičních, ale i rekreačních. Pouhá chůze, stoj, sed, nebo když právě držíte mobil či sedíte u počítače, to vše je souhrn pohybových aktivit, které v konečném důsledku můžou mít negativní dopad na náš pohybový aparát.
Špatné pohybové návyky jsou vlastně hlavní příčinou vzniku svalových dysbalancí. Je proto nutné tyto příčiny redukovat a stále myslet na základy kompenzačních cvičení a technik, které snižují riziko, či vznik hlubších problémů.
Špatných návyků lze najít mnoho a právě ty, které nejméně vnímáme, mají největší dopad na naše tělo. Jsou to především stereotypní pohybové návyky, které máme naučené a k životu je potřebujeme, nebo si jimi ulehčujeme již vzniklé problémy. Mohou to být například tyto:
Takto bychom mohli pokračovat ještě pěkně dlouho. Našli jste se v některém z příkladů? Jistě ano.
Špatných pohybových návyků je mnoho a ty které vycházejí z našeho osobního života si nosíme právě i do kondičně zaměřených pohybových aktivity. Zde si vlivem zvýšené zátěže a již špatně naučených pohybových vzorů můžeme prohlubovat aktuální problémy a přihazovat takzvaně do kotle. Je tedy nutné sáhnout po kompenzačním cvičením a naučit se správným pohybovým návykům, abychom mohli efektivně a správně splňovat pohybové úkony a aktivity.
I proto jsme ve Freshi spojili síly s fyzioterapeutem Mgr. Martinem Srpem a dali dohromady nový typ „kruháče“ zaměřený právě na odstranění těchto problémů -> FreshProtahovač.